Nie musisz podchodzić do wszystkiego w życiu tak całkowicie na poważnie. A wręcz nie powinieneś. Od czasu do czasu daj się obudzić swojemu wewnętrznemu dziecku i przypomnij sobie, jak to było, gdy niczym nie musiałeś się martwić, a jedynym twoim problemem było uzbieranie kilku złotych na paczkę gum i chipsy do podziałki z kolegami. Escape room to właśnie taka szansa dla dorosłych na nagły powrót do dzieciństwa. No bo czy pamiętasz, kiedy ostatnio tak po prostu się bawiłeś? Jeżeli nie, najwyższy czas to zmienić. Zabawa w escape roomie jest akurat formą zabawy wartościowej, która prawie zawsze może czegoś się nauczyć – chociażby współpracy.

Z wizytą w Escape Roomie

Skoro jednak wizyta w escape roomie ma być właśnie czystą formą zabawy, nie możesz podchodzić do niej zbyt poważnie. Jest to niestety często popełniany błąd. Wiele osób dorosłych ma tendencję do nadmiernego skupiania się na wygranej. Jeżeli przywykłeś do tego, że w pracy czy szkole wszystko robisz najlepiej, w pokoju zagadek na pewno też zechcesz dać z siebie wszystko, co samo w sobie nie jest może takie złe, jednakże taka motywacja potrafi wywołać sporą frustrację w przypadku niepowodzenia.

Zachowaj chłodną głowę i zrelaksuj się

Nie nastawiaj się od razu na wygraną. Nie zakładaj, że pokój zagadek na pewno okaże się dla ciebie banalnie prosty i że opuścisz go tak szybko, jak jeszcze nikomu się to nie udało. Nie daj się wkręcić w niezdrową rywalizację, polegającą na przechodzeniu tych samych pokoi po kilka czy nawet kilkanaście razy, by przejść je w jak najkrótszym (rekordowym) czasie. Po prostu się baw i czerp z tego zwykłą przyjemność. Korzystanie z podpowiedzi też nie jest złe, nawet jeśli w końcowym rozrachunku obniżają one ogólną punktację.

Z czasem w naturalny sposób cała wasza ekipa będzie stawać się coraz lepsza, wtedy taki przeciętny escape room rzeczywiście przestanie być dla was wyzwaniem. Niech nie będzie to jednak wasz główny cel. Jeżeli z zabawy w escape roomie nie czerpie się przyjemności, ta zabawa po prostu nie ma sensu. Jeśli jesteś z Łodzi lub okolic, to warto wejść na stronę https://lodzinfo.pl i sprawdzić otwarte Escape Roomy i w końcu się tam wybrać.