Dziś poruszymy temat jednej z najwspanialszych łamigłówek jakie wymyślił człowiek człowiekowi. Chodzi oczywiście o kostkę Rubika.

Kolorowy sześcian świetną łamigłówką

Mały niepozorny sześcian, do którego ułożenia trzeba poświęcić wiele czasu i trudu. Teraz patrząc z perspektywy kilku lat kiedy zacząłem układać, wydaje mi się to banalnie proste. Jednakże istnieją miliony kombinacji pomieszania kostki, a sama nauka poszczególnych algorytmów potrafi być bardzo żmudna. Wszystko wynagradza moment kiedy wreszcie udaję się ułożyć kostkę. Wstępuje w nas nowa energia, dzięki której zaczynamy się doskonalić. Tak o to cztery lata po pierwszym ułożeniu, teraz bez pośpiechu schodzę poniżej 20 sek. Praktyka czyni mistrza.

W Internecie dostępne jest mnóstwo tutoriali pokazujących krok po kroku jak postępować. Mnie osobiście najwięcej dały te z YouTube, były dla mnie najłatwiejsze do odczytania, a co za tym idzie do nauczenia. Zdecydowanie nie polecam tych tekstowych, które oferują rożne strony o tematyce układania kostek.

Jak zacząć z zabawę z kostką Rubika?

Dla osoby początkującej są one trudne do zrozumienia przez co prowadzą do ogólnego zniechęcenia tematem. Sama nauka układania, wychodzenia z każdego możliwego pomieszania, bez długich przestojów, płynna i szybka zajmuje około miesiąc. Po tym miesiącu można rozpocząć naukę kolejnych bardziej skomplikowanych algorytmów, które pozwolą przyspieszyć odpowiednie procesy.

Mnie osobiście mimo, że układam tyle lat, wciąż daje ogromną radość moment kiedy widzę wszystkie ścianki ułożone. Jest to wielka satysfakcja z dobrze wykonanej pracy. Istnieje wiele innych sześcianów, które stanowią ciekawą łamigłówkę i sposób na relaks. Więcej ciekawych pomysłów na relaksowanie się znajdziesz w serwisie www.wtoku.pl.