Jesteś miłośnikiem roślin, ale nie masz czasu lub know-how, aby dbać o nie i kończą się one śmiercią. Nie czuj się źle. Czasami nie da się poświęcić im tyle czasu, ile potrzebują. W innych przypadkach jest to skomplikowane, jeśli w domu są zwierzęta, problemy zdrowotne, takie jak alergie. Ale to nie znaczy, że nie można mieć zieleni w domu. We wszystkich tych przypadkach lub kiedy tylko masz na to ochotę, sztuczne rośliny są świetnym rozwiązaniem. Czy znasz wszystkie zalety sztucznych roślin?

Zalety sztucznych roślin.

1. Wyglądają jak prawdziwe. Nie myśl, że ponieważ są one sztuczne, będą wyglądać nierealistycznie. Ze starych plastikowych kwiatów i roślin nie pozostało prawie nic. Teraz można je pomylić z prawdziwymi roślinami, nawet w dotyku!
2. One nie więdną. Zachowają swoje piękno w całej okazałości przez cały rok, więc nie musisz się martwić, że kwiaty się zepsują lub liście zepsują.
3. Wymagają one bardzo niewielkiej konserwacji. Wystarczy je tylko trochę wyczyścić, a zawsze będą wyglądać pięknie. Bez podlewania, bez światła – nic!
4. Są one hipoalergiczne.
5. Nie ma już szkodników. Oczywiste jest, że nie będą Państwo mieli żadnych problemów z grzybami, insektami czy pasożytami w przypadku sztucznych roślin.
6. Bezpieczny dla dzieci i zwierząt domowych. Dobrą rzeczą w sztucznych roślin jest to, że nie ma ryzyka, że są one toksyczne dla dzieci lub zwierząt domowych, jeśli spożywane.

Sztuczne sukulenty.

Jeśli sukulenty są już łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu, to sukulenty sztuczne są jeszcze łatwiejsze! Są one niewątpliwie jednym z roślin w trendach i jeśli chcesz mieć swój dom w najnowszym stylu, nie możesz ich przegapić. Istnieje wiele różnych rodzajów sukulentów, a teraz do wyboru są nawet te sztuczne. Oto niektóre z naszych ulubionych:

Udekoruj wiszącymi sztucznymi roślinami.

Kto nie lubi dużych, liściastych roślin doniczkowych wiszących na półce? Kiedy nie jest możliwe posiadanie tych roślin w ich „oryginalnej wersji”, zawsze możemy uciec się do sztucznej alternatywy. Ta sztuczna roślina wisząca nie jest dokładnie rośliną doniczkową, ale podoba nam się tak, jakby nią była.

Sztuczna trzcina bambusowa.

Jeśli powiemy Wam, że kochamy bambus, nie będzie to dla Was zaskoczeniem. Jest super uniwersalna i wygląda świetnie w każdej postaci. W rzeczywistości można spojrzeć na ten post o bambusa rzemiosła do dekoracji domu, aby zobaczyć wszystkie możliwości, które oferuje. Oczywiście jest też bambus o bardzo realistycznym efekcie, który może nadać Twojemu domowi świeży i wyrafinowany wygląd:

Sztuczne rośliny na ścianę: bluszcz.

Jest to jeden z najbardziej oryginalnych, świeżych i dekoracyjnych sposobów, jakie możemy wymyślić, aby ozdobić ścianę. Możesz go używać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, będzie wyglądał świetnie, a najlepsze jest to, że nie wymaga konserwacji!

Sztuczna dracena.

Dracena to piękna i elegancka roślina pokojowa, która wymaga bardzo niewiele zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli nadal nie możesz mieć go w domu, ale kochasz ten gatunek, zawsze możesz zdecydować się na sztuczną opcję i dać egzotyczny dotyk do miejsca, w którym go umieścisz.

Sztuczne rośliny o dużych liściach.

Rośliny o dużych liściach to kolejna z wielkich gwiazd trendów dekoratorskich i ogrodniczych. Wnoszą obecność, styl i dużo osobowości. Co więcej, za pomocą jednego okazu można odmienić całe pomieszczenie. Masz tysiące opcji do wyboru.

Sztuczna monstera.

Mało czasu, mało miejsca, koty w domu. Nie masz wymówki, aby nie cieszyć się tym, co jest bez wątpienia jedną z roślin chwili. Sztuczne monstery są tak piękne, tak realistyczne i tak bardzo obecne, że trudno uwierzyć, że nie mają korzeni i nie potrzebują wody. Bez wątpienia są one jednymi z naszych ulubionych.

Sztuczna sansewieria.

Czy słyszeliście kiedyś o „wężowej roślinie”? Jest to bardzo ciekawa roślina, ponieważ liść wychodzi bezpośrednio z ziemi, bez łodygi czy pnia. Ma czasami pręgowany kolor pomiędzy zielonym a żółtym, który doskonale imitują jego sztuczne repliki. Naszym zdaniem to super urocza opcja do każdego salonu – niech żyje oryginalność!

Dekorowanie sztucznymi drzewami.

Zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, można wykorzystać sztuczne drzewa do dekoracji domu lub ogrodu. Dostępne są drzewa różnej wielkości, nie myśl, że chodzi tylko o duże sztuki, możesz też kupić mniejsze krzewy, które zmieszczą się w Twoich pomieszczeniach.

Sztuczne tulipany.

Tulipany mają piękne kwiaty, które swoimi kolorami rozjaśniają każdy ogród. Mogą być również uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych, ale potrzebują dużo światła. Dlatego też często nie jest możliwe posiadanie tulipanów w domu. Na te okazje sztuczne rośliny będą Twoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Sztuczne kwiaty na zewnątrz.

Kto nie lubi kwiatów w swoim ogrodzie? Utrzymanie ich w doskonałym wyglądzie jest bardzo skomplikowane, a nawet praktycznie niemożliwe. Pomyśl więc o zakupie sztucznych kwiatów, aby Twój ogród zawsze wyglądał jak na wiosnę. Nie będziesz musiał się martwić, że zła pogoda je zepsuje i nie będą wymagały żadnej uwagi.

Suszone kwiaty do dekoracji.

Nie są to dokładnie sztuczne rośliny, ale nie są to również żywe rośliny. Wyglądają super ładnie i elegancko w wazonach lub dekoracjach stołu. Naszym zdaniem nadają one rustykalnego, a nawet romantycznego charakteru.